niedziela, 5 maja 2013

plagiator

Jak wszyscy wiemy prowadzenie bloga książkowego to nie tylko zabawa ale i często ciężka praca w którą wkładamy zarówno czas jak i energię. Niestety znajdują się w blogosferze osoby, które żerują na tekstach innych.
http://matthyrefrends.blogspot.comTa osoba kopiuje teksty z blogów bez zgody ich autorów, sprawdź, czy nie ma tam i Twojego tekstu!!! Daj znać innym!!!

*********** 


Na szczęście historia tego pana skończyła się już kilka godzin po tym, jak Książkówka  zaalarmowała blogowiczów. Miło było zobaczyć, jak blogosfera łączy się przeciw nieuczciwym plagiatorom. Żebyście tylko to widzieli! 5 postów i wszystkie skradzione, niektóre nawet bez jakiegokolwiek przemyślenia (moje "ulubione" przykłady to zachwyt nad dwoma częściami "50 shades of Grey" przez blogera podającego się za faceta).  Blog zablokowany, sprawiedliwość zwyciężyła, więc oby tak dalej ;) 

5 komentarzy:

 1. Dzięki! Może razem coś zdziałamy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znoszę ludzi, którzy tanim kosztem chcą się wykpić podpisując własnym nazwiskiem pod pracą innych. Oby jak najwięcej osób dowiedziało się, kogo unikać!

   Usuń
 2. Nie potrafię zrozumieć takiego postępowania. To po prostu chore. Dobrze, że blogerzy działają i potrafią się zjednoczyć w pilnych sytuacjach, aby wyplenić takich szkodników żerujących na pracy innych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Do tego jeszcze widok usuniętych przez tego pseudoblogera komentarzy wkurzonych i wykorzystanych blogerów... Żal. Szczerze zdziwiło mnie, że cała sprawa skończyła się tak szybko ale bardzo dobrze! Oby tylko ten człowiek nie wrócił w innej odsłonie...

   Usuń
 3. Jestem kompletnie nie w temacie, ale cieszę się, że blogosfera książkowa tak dobrze ze sobą współpracuje :)))

  OdpowiedzUsuń